Porota

Yann Arthus-Bertrand (predseda)
Biografia

Biografia

Yann Arthus-Bertrand je fotograf a ekológ. Svetoznámym sa stal vďaka svojim fotografiám z vtáčej perspektívy. Zvieratá a príroda ho fascinovali už od nepamäti. Vo veku 20 rokov sa usadil v strednom Francúzsku a stal sa riaditeľom prírodnej rezervácie. Na prvej konferencii v Riu v roku 1992 sa Yann rozhodol, že do roku 2000 pripraví veľdielo, ktoré bude odrážať stav našej planéty, a tak vznikla kniha THE EARTH FROM THE AIR (Zem krásna a neznáma). Kniha zožala obrovský úspech a predali sa viac než 3 milióny kópií. Yann následne založil nadáciu GOODPLANET, ktorá sa usiluje zvýšiť povedomie verejnosti o problematike životného prostredia, realizovať programy v oblasti ochrany klímy a s pomocou miestnych mimovládnych organizácií bojovať proti odlesňovaniu.

Ekológ a fotograf

Christie Goodwinová
Biografia

Biografia

Christie Goodwinová je britská fotografka s vyše 35-ročnou kariérou. Fotoaparát vzala do rúk po prvý raz, keď mala 12 rokov a svoje životné poslanie si uvedomila až v roku 2005, kedy bola poverená úlohou fotografky na jednom živom vystúpení. Po tejto skúsenosti sa chopila novej úlohy a stala sa fotografkou hudobného a zábavného priemyslu na plný úväzok. Dnes fotí Christie predovšetkým portréty a turné. Pracovala napríklad pre hviezdy ako Ed Sheeran, Katy Perry, Taylor Swift, Paul McCartney, Rod Stewart či mnohých iných. Jej tvorba sa objavuje na CD a DVD, prehliadkach, v medzinárodných publikáciách, knihách či na výstavách. V roku 2018 vydala aj svoju prvú veľkú fotoknihu „Memories We Made“, ktorá zachytáva desať rokov spolupráce s Edom Sheeranom. Jej fotografie sú zakaždým dych vyrážajúce, za čo je rýchla, kreatívna a trošku šialená Christie aj patrične uznávaná. Keď práve nie je na cestách, trávi čas Christie doma, v Londýne, kde pravidelne pracuje ako oficiálna fotografka koncertnej sály Royal Albert Hall. Okrem toho fotí aj obálky najpredávanejších detektívnych románov.
Tobias Hägg
Biografia

Biografia

Tobias Hägg, zakladateľ Airpixelsmedia.com a Airpixelsmediart.com, pracuje ako fotograf a kameraman a pochádza z mesta Eskilstuna vo Švédsku, kde aj pôsobí. Miluje dobrodružstvo a objavovanie nových miest z jedinečnej perspektívy. Tobias sa do svojej práce vždy snaží vniesť dokonalosť, pričom zastáva jedinečnú životnú perspektívu a neustále sa usiluje prísť na kreatívne vylepšenia. Produkoval a režíroval komerčné obsahy z celého sveta, v ktorých často aj sám vystupoval a úzko pritom spolupracoval s mnohými medzinárodne uznávanými klientmi.
Dr. Christian Friege
Biografia

Biografia

Dr. Christian Friege, člen predstavenstva spoločnosti CEWE Stiftung & Co., je od roku 2015 zodpovedný za domáce a medzinárodné predaje spoločnosti a od roku 2017 je aj predsedom predstavenstva. V minulosti pôsobil podnikový poradca, Christian, ako manažér vo Veľkej Británii, USA, Fínsku a Japonsku. Okrem toho bol tiež členom predstavenstva spoločnosti Debitel AG a predsedom predstavenstva spoločnosti LichtBlick AG. Ako patrónovi fotografickej súťaže CEWE Photo Awards mu veľmi záleží na podpore kultúrnej hodnoty fotografie..
Markus Schreiber
Biografia

Biografia

Markus Schreiber je od roku 1999 fotografom tlačovej agentúry The Associated Press (AP) v Berlíne. Počas kariéry fotografa medzinárodnej tlačovej agentúry podával svetu správy o množstve spravodajských a športových udalostí v Európe, Strednom východe, Ázii či Afrike. Spomenúť môžeme napríklad druhú intifádu v Izraeli a pásme Gazy v roku 2002, zemetrasenie v Pakistane v roku 2005, pohrebný obrad Nelsona Mandelu v Južnej Afrike v roku 2013 alebo olympijské hry v Londýne v roku 2012 či v Riu v roku 2016. V roku 2014 mu bola v rámci World Press Photo udelená hlavná cena v kategórii „Observed Portraits“.
Joachim Herrmann
Biografia

Biografia

Joachim Herrmann je od roku 2012 šéfredaktorom spravodajskej agentúry Reuters a je zodpovedný za prevádzku v Nemecku. V roku 1988 začal pracovať ako fotograf pre nemeckú tlačovú agentúru (DPA) v Hamburgu a neskôr pre Reuters, spočiatku v Bonne a potom v Berlíne. Od roku 2007 pôsobil ako zodpovedný redaktor Global Picture Desk Signapore, pričom zákazníkom nepretržite poskytoval vysokokvalitné obrazové materiály, čím zabezpečoval nenahraditeľnosť služby Reuters News Picture Service na medzinárodnej úrovni. Jeho úlohou bolo zabezpečiť, aby všetky snímky spĺňali vysoké štandardy agentúry Reuters, ktoré sa nevzťahujú len na samotnú kvalitu snímkov, ale aj na ich právnu a etickú stránku.
Dr. Wilfried Vyslozil (dobročinná organizácia SOS-Kinderdörfer weltweit / SOS detské dedinky)
Biografia

Biografia

Dr. Wilfried Vyslozil je predseda predstavenstva dobročinnej organizácie SOS Kinderdörfer weltweit. V organizácii pôsobí už 20 rokov, z toho 14 ako konateľ v Rakúsku a už 6 rokov ako predseda predstavenstva SOS Kinderdörfer weltweit. V minulosti poskytoval školenia v oblasti manažmentu a výberu kandidátov na výkonné pozície. Vyslozil je otec troch dospelých detí, do škôl chodil v Škótsku a Rakúsku a univerzity navštevoval vo Viedni a v Linzi. Na univerzitách v Linzi, Innsbrucku a Budapešti dokonca vyučoval a venoval sa výskumu.
global.drag_and_drop.header
global.drag_and_drop.description